تنبیه مردم گیلان توسط رئیس‌جمهور/نماینده ولی‌فقیه گیلان اجازه حضور استاندار غیربومی را ندهد

در هشتمین جلسه علنی شورای رشت عضو شورای اسلامی شهر رشت نسبت به بیانات اخیر نماینده ولی‌فقیه در گیلان در خصوص انتخاب شهردار رشت واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، احمد رمضان پور در خصوص سخنان اخیر آیت‌الله قربانی در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: اخیراً مباحثی اذهان عمومی را مورد تشویش قرار داده است و قصد دارم این مشکلات را برطرف کنم.

وی گفت: بنده هم معتقدم که جوانان رشت افرادی توانمند و تحصیل‌کرده هستند و در صورت نیاز می‌توانیم از بین جوانان رشتی چندین هیئت دولت انتخاب نمود.

عضو شورای اسلامی رشت بیان کرد: طی مدت‌زمان انتخاب شهردار رشت گزینه‌های متعددی از بین جوانان رشت مطرح بودند که متأسفانه حاضر به پذیرش این عنوان نشدند.

رمضان پور تصریح کرد: در روز انتخاب شهردار رشت سه نفر از گزینه‌های تصدی شهرداری رشت انصراف خود را اعلام کردند و اعضای شورا فقط دو انتخاب برایشان باقی‌مانده بود.

رمضان پور افزود: تفکر و اندیشه شورا به این مهم دلالت داشت که از فردی حمایت شود که تجربه و تخصص کافی را دارد و نباید به‌گونه‌ای اقدام می‌شد که یکی دو سال از عمر شهرداری را صرف آموزش دادن می‌کردیم.

وی با اذعان به اینکه به نماینده ولی‌فقیه ارادت ویژه دارم گفت: انتخاب نصرتی به‌عنوان شهردار رشت نشان‌دهنده تعصب و غیرت نمایندگان مردم رشت در شورای شهر است.

عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به اینکه شورای رشت بهترین انتخاب را در شرایط موجود انجام داد گفت: یقیناً اگر آیت‌الله قربانی هم در شرایط ما قرار داشتند همین انتخاب را انجام می‌دادند و انتظار داشتیم اگر ایراداتی وجود داشت به‌صورت خصوصی این مطالب مطرح می‌شد.

رمضان پور با اشاره به اینکه در شرایط فعلی استان گیلان در شرایط خاصی قرارگرفته است گفت: بنده معتقدم موضوع انتخاب استاندار غیربومی برای گیلان تنبیه ای است که رئیس‌جمهور برای مردم استان در نظر گرفته‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: رئیس‌جمهور در دوران انتخابات آرای بالایی در گیلان کسب کردند و انتظار می‌رود از قرار دادن یک استاندار غیربومی در استان اجتناب کند.

وی بیان کرد: غیرت دینی و شهروندی آیت‌الله قربانی باید در اینجا خودش را نشان بدهد و اجازه ندهند استاندار بوشهر که هیچ شناختی از استان ندارد وارد استانداری گیلان بشود.

خواندن 209 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

«رونق تولید»

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال 1398 هجری شمسی، با آرزوی نوروزی شاد و شیرین و سالی پر از خیر و برکت، سال جدید را سال «رونق تولید»نامگذاری کردند.

 

با ولایت تا شهادت

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات